Özel Ambulans ücretleri

Özel Ambulans ücretleri

Özel Ambulans ücretleri

Özel Ambulans ücretleri her yıl değişmektedir. Özel Ambulans ücretinin nasıl belirleneceği “Ambulanslar Ve Acil Sağlık Araçları İle Ambulans Hizmetleri Yönetmeliği” içinde belirtilmiştir. Yönetmeliğe göre Özel Ambulans ücreti karma bir komisyon tarafından belirlenmektedir. Komisyon içerisinde tüm sektörü temsil eden firmaların temsilcileri ve yönetmelikte belirtilen kamu kuruluşlarının personelleri bulunmaktadır.

Özel Ambulans fiyatları 2021

Bu komisyonca her yıl; taşıma maliyetleri, emsal ücretler ve yerel şartlar değerlendirilerek en az ve en fazla ücretler belirlenir. Özel Ambulans fiyat tespitinde, şehir içi ve şehirlerarası hasta taşıma ücreti, açılış ücreti ve kilometre dikkate alınarak ambulansın çeşidine göre farklı farklı olarak belirlenir. Ambulansta yapılan tıbbi müdahaleler ise ayrıca ücrete yansıtılmaktadır.

Hemen Özel Ambulans çağır: 02164730999

Özel Ambulans Hizmetleri

Asrın Özel Ambulans olarak tüm Türkiye’de Özel Ambulans hizmeti sunmaktayız. Bu kapsamında acil veya acil olmayan durumlarda ambulanslarımız ve sağlık ekiplerimizle hastalara en uygun ve kaliteli bir hizmet vermekteyiz. Başlıca hizmet bölgemiz İstanbul olmak üzere tüm illerde kendi Özel Ambulanslarımız veya partner firmalarımız ile Özel Ambulans ihtiyacınızı karşılamaktayız. İstanbul içerisinde hem Anadolu yakasında hem de Avrupa yakasında tüm ilçelerde Özel Ambulans hizmeti sunmakta olup anlaşmalı hastanelerimizle sizler yanında olmaktayız. Bu yazımızda Özel Ambulans hizmeti nedir, Ambulans çeşitleri, hizmetin kapsamı, Özel Ambulans çağırırken veya kiralarken nelere dikkat etmelisiniz ve Özel Ambulans ücretleri ve fiyatları hakkında bilgi vereceğiz.

Hemen Özel Ambulans çağır: 02164730999

Özel Ambulans hizmeti çeşitleri

Özel Ambulans hizmeti kara, hava ve deniz olmak üzere 3 şekilde verilebilmektedir. Ambulanslar Ve Acil Sağlık Araçları İle Ambulans Hizmetleri Yönetmeliği’nde belirtildiği gibi, Kara Ambulansları da kullanım amaçlarına göre dörde ayrılmaktadır. Biz bu yazımızda kara ambulanslarının sadece 2 çeşidine değineceğiz.

 • Acil yardım ambulansı: Bütün acil durumlarda olayın meydana geldiği yerde ve ambulans içerisinde hastalara veya yaralılara hizmet verebilecek donanıma sahip ambulanslardır. Trafikte tanınabilmeleri için ambulans etrafında kırmızı şerit çekilmektedir.

 

 • Hasta Nakil Ambulansı: Adından da anlaşılacağı gibi hasta nakli için kullanılan ambulanslardır. Bu nakil şehirlerarası veya şehir içinde yapılmaktadır. Bu ambulanslar ile acil tıbbi durumlarda müdahale edilemez. Trafikte tanınabilmeleri için ambulans etrafına mavi şerit çekilmektedir.

Bu ambulanslar içerisinde çeşitlerine göre belirli sayıda sağlık ekibi bulundururlar. Hasta nakil ambulansları acil vakalara müdahale etmediğinden çoğu zaman 1 sağlıkçı ile hizmet verebilmektedir. Fakat Acil yardım ambulanslarında iki sağlık personeli bulundurmak mecburdur. Peki, hangi ambulans nerelerde ve hangi ihtiyaca yönelik kullanılmaktadır?

Hemen ara: 02164730999

Özel Ambulans nerelerde kullanılır

Özel Ambulans ihtiyaca göre her yerde kullanılabilmektedir. Başlıca kullanım yerleri, acil olan ve olmayan durumlarda hastalara veya yaralılara hizmet vermektir. Hastalar veya yaralılar bir noktadan bir yere ambulans ile sağlık ekibinin eşliğinde taşınmaktadır. Örneğin hasta, randevulu veya randevusuz olarak hastaneye götürülebilir veya şehirlerarası ve şehir içinde bir noktadan bir noktaya transfer edilebilir. Bu hizmetlerin yanı sıra toplu yapılan etkinliklerde de sabit nokta hizmeti sunabilir. Bu hizmetlere en iyi örnekler aşağıdaki gibi sıralanabilir.

 • Konser, Tiyatro, Düğün, Nişan,
 • Dizi setleri, Film setleri, Belgesel çekimleri, Yarışmalar, Büyük organizasyon finalleri,
 • Şantiye, Büyük inşaatlar, Organize sanayi bölgeleri, Alışveriş Merkezleri(AVM),
 • Okul geceleri, Mezuniyet baloları, Kep atma törenleri, Veli toplantıları,
 • Fuarlar, Müzeler, Sergiler(Resim, tablo gibi)
 • Festivaller, büyük şirket içi organizasyonlar
 • Özel gün merasimleri (23 Nisan, 19 Mayıs, 15 Temmuz, 30 Ağustos, 29 Ekim, 10 Kasım gibi)
 • Dini Bayram kutlamaları (Ramazan bayramı, Kurban Bayramı)
 • Şirket merkez binası, Şirket yemekleri, Şirket etkinlikleri, halı saha maçları, Şirket piknikleri
 • Yeni yıl kutlamaları ve toplantılar

Yukarıdaki organizasyonların hepsinde isteğe bağlı olarak Özel Ambulans hizmeti verilebilmektedir. Bu sayede her hangi bir tıbbi müdahale gerektiğinde Özel Ambulanslar sayesinde müdahale edilip gerekli ise hasta veya yaralı en yakın hastaneye nakledilmektedir.

Hemen ara: 02164730999

Özel Ambulans kiralama

Özel Ambulans kiralama hizmeti belirli tarihler arasında sağlık ekipli veya ekipsiz alabileceğiniz bir hizmettir. Bu hizmet kapsamında kiralanan tarihler içerisinde ambulans, sizin belirttiğiniz noktada size özel hizmet sunacaktır. Özel Ambulans kiralama için dikkat edilmesi gereken husus ise, öncelikle ihtiyacın belirlenmesidir. Örneğin tehlikeli veya az tehlikeli durumlarda ve bunlar yaralanmalara yol açabilecek ise acil yardım ambulansı kiralanmalıdır fakat bu gerekliliğin olmadığı durumlarda ise Hasta nakil ambulanslarının talep edilmesi gerekir. Hasta nakil ambulansları acil yardım ambulansları kadar donanımlı olmasalar da herhangi bir durumda ilk müdahalenin yapılabilmesine olanak sağlamaktadır.

Yine Özel Ambulans kiralama yapılırken yeterli personel sayısı da belirtilmelidir. Bazı durumlarda bir sağlıkçı yeterliyken bazı durumlarda iki hatta doktor ihtiyacı doğabilir. Bu gereklilikleri ve değerlendirmeleri hizmeti veren profesyonel firmadan da isteyebilirsiniz.

Hemen ara: 02164730999

 

Özel Ambulans çağırırken nelere dikkat edilmeli

Özel Ambulans için çağrı merkezlerini aramadan önce ihtiyacımızı net olarak belirlememiz gerekmektedir. Eğer hastamız veya yaralı acil durumda ise örneğin kanama varsa, kalp krizi geçirmekte veya geçirmiş ise, trafik kaza durumlarında ağır yaralılar var ise, nefes almakta zorlanılıyorsa ve benzeri acil durumlarda acil yardım ambulansı tercih edilmelidir. Fakat yaralı veya hastanın ilk müdahalesi yapılmışsa veya hastanın acil bir tıbbi müdahale gerektirmeyen bir durumu mevcut ise Hasta nakil ambulansı çağrılmalıdır.

Bazı durumlarda hasta yakınları telaşa kapılıp bu muhakemeleri yapamamakta olup, mümkün olduğunda çağrı merkezimizdeki personelimize hasta hakkında bilgiler verilip bu bilgilere uygun ambulans gönderilmesi istenmelidir. Çağrı merkezi personeli size en yakın ihtiyacınıza uygun Özel Ambulans gönderimini sağlayacaktır. Özel Ambulans sizin belirttiğiniz adrese en kısa zamanda ulaşıp hastanıza gerekli müdahaleyi yaparak gerekli ise en yakın veya istenilen hastaneye götürecektir. Bu süre içerisinde Özel Ambulans içerisindeki sağlık ekibi hastanıza eşlik edip yol boyunca gerekli hallerde tıbbi müdahaleleri yapacaktır. Hastanız hastane personeline teslim edilip bundan sonraki süreçte hastane tarafından gerekli tıbbi müdahaleler yapılacaktır.

Hemen Özel Ambulans çağır: 02164730999

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Ara